بازرگانی :
شرکت ارمغان طلایی زمان علاوه بر صادرات و واردات کلیه کالاهای مجاز بازرگانی، صادرات و واردات محصولات غذایی و نفتی را به صورت تخصصی انجام می دهد:
الف) غذایی:
شرکت ارمغان طلایی زمان، به عنوان یک تولیدکننده پیشرو در ایران قادر به ارائه محصولات با بالاترین کیفیت و نازلترین و رقابتی ترین قیمت میباشد که با برخورداری از مدرن ترین شبکه های تولید و بسته بندی، صادرکننده محصولات غذایی نظیر: زعفران، خرما، میوه خشک و آجیل از جمله پسته ایران، گردو ایران، بادام ایران، فندق ایران، کشمش ایران و ...میباشد و عرضه محصولات در قالب فله وتناژ بالا با توجه به نیاز مشتریان در سراسر جهان را انجام می دهد.
ب) نفتی:
شرکت ارمغان طلایی زمان به عنوان یکی از شرکتهای بازرگانی نفتی غیر دولتی در راستای خدمات بین الملل و فروش مواد نفتی و مشتقات آن نظیر: قیر،گازوئیل، مازوت و دیگر فرآورده ها قادر به ارسال و تحویل تقاضای مشتریان در مقاصد درخواستی آنها می باشد.
ج)خودرو:
شرکت ارمغان طلایی زمان به عنوان یکی از شرکتهای بازرگانی نفتی غیر دولتی در راستای خدمات بین الملل واردات و صادرات خودرو درخاورمیانه قادر به ارسال و تحویل تقاضای مشتریان در مقاصد درخواستی آنها می باشد
د)بازرگانی :
بازرگانی سامانه یا محیطی است که بر چشم‌انداز کسب‌وکار یک اقتصاد یا ملت‌دولت تاثیر می‌گذارد. در حالی که کسب‌وکار (سوداگری) به فعالیت‌های ارزش‌آفرین یک سازمان بمنظور سود اشاره دارد، بازرگانی به معنای کل سامانهٔ اقتصاد است که محیطی برای تجارت تشکیل می‌دهد. این سامانه شامل سامانه‌های قانونی، اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، و فناورانه است که در حال عملیات در هر کشوری هستند. همچنین می‌توان از آن تحت عنوان دومین جزء کسب‌وکار یاد کرد که شامل همهٔ فعالیت‌ها، عملکردها و مؤسسات درگیر در انتقال کالا از تولیدکننده به مصرف‌کننده می‌باشد.